Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Absolwenci UNIGIS

Kilkanaście edycji Studiów Podyplomowych Systemy Informacji Geograficznej UNIGIS zgromadziło liczne grono absolwentów. Absolwenci oraz sympatycy naszych studiów mogą dołączyć do dedykowanej im grupy na portalu społecznościowym LinkedIn, która wymienia się informacjami na temat bieżących wydarzeń w branży GIS&T (Geographic Information Science & Technology). Zapraszamy!

 

 Joanna Nowakowska

 Analityk danych GIS, programista i kartograf, CBRE

"To, czego zdecydowanie nauczyłam się na studiach UNIGIS, to to, że GIS jest rozwiązaniem dla niemal każdego problemu przestrzennego życia codziennego, a techniki kartograficzne są fantastycznymi narzędziami do przedstawiania odpowiedzi na wszystkie pytania. Kolejną rzeczą, z której zdałam sobie sprawę dzięki UNIGIS, było to, że zawsze jest więcej niż jeden sposób rozwiązania każdego problemu GIS i że istnieje ogromna ilość zasobów GIS w Internecie. Jeśli droga, którą wybrałeś, wydaje się ślepą uliczką, cofnij się o krok, poszukaj trochę w sieci i pozwól, by poprowadziła cię we właściwym kierunku. Od czasu studiów UNIGIS perspektywa GIS weszła mi w krew prywatnie i zawodowo. Rozpoczęłam swoją ścieżkę zawodową jako web developer i dzięki studiom UNIGIS zostałam kimś o wiele lepszym – web developerem GIS. Z drugiej strony w moim życiu osobistym zawsze wykorzystuję zasoby i techniki GIS do planowania podróży lub wakacji. W tym wszystkim chodzi o patrzenie na rzeczy pod odpowiednim kątem i we właściwej skali, czyż nie?"

 

Daniel Banasiak

Inżynier GIS w gminie Bærum, Norwegia

"Najważniejszą lekcją, jakiej nauczyłem się na studiach UNIGIS było to, że technologie nieustannie się zmieniają, a człowiek musi uczyć się przez całe życie. W pracy zawodowej łatwo ugrzęznąć w codziennych rutynach, podczas gdy GIS wymaga szerszej perspektywy (to zoom out) i kreatywnego myślenia (outside the box). Aby rozwiązać złożone problemy analityczne, potrzebna jest podstawa teoretyczna – podejście do GIS bardziej jako do nauki niż tylko do systemu/systemów. Dzięki studiom UNIGIS otrzymałem możliwość pracy z innowacyjnymi technologiami: kartowanie z wykorzystaniem dronów, automatyzacja procesów, API, GIS 4D, Web GIS. Często wracam do ćwiczeń i materiałów ze studiów, zwłaszcza gdy napotykam problem metodologiczny. Poza tym tworzenie aplikacji (internetowej lub natywnej) jest o wiele ciekawsze i fajniejsze niż pdf."

 

Ewa Surma

Dyrektor ds. Strategii, Współpracy Międzynarodowej i Informacji Publicznej, GUGIK

"Bardzo ciekawe i wymagające były zadania do każdego modułu, bardzo praktyczne i skłaniające do intensywnego myślenia. Studia te dotrzymują kroku współczesnemu rynkowi GIS. Przyjemnością było również studiowanie w międzynarodowym środowisku z najbardziej znanymi specjalistami z całej Europy. Dla mnie było to również bardzo owocne doświadczenie i dobry sposób na uporządkowanie i usystematyzowanie wiedzy ze wzbogaceniem o nowe możliwości technologiczne. Niektóre zagadnienia ze studiów UNIGIS praktycznie wykorzystuję w mojej codziennej pracy."