Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

E-learning

Tryb nauki na odległość (e-learning) umożliwia realizację studiów osobom mieszkającym w różnych częściach Polski i Europy. Pozwala pogodzić zdobywanie nowych kwalifikacji z obowiązkami zawodowymi i rodzinnymi. Daje również możliwość zindywidualizowania toku nauki i dostosowania do własnych potrzeb edukacyjnych.

Organizacja nauki

Zajęcia prowadzone są głównie w trybie nauki na odległość z wykorzystaniem Internetu (e-learning). Specyfiką studiów jest własna praca studentów, w miejscach zamieszkania.

W czasie trwania zajęć kontakt studentów z nauczycielami akademickimi odbywa się głównie poprzez platformę e-learningową, aplikację MS Teams oraz pocztę elektroniczną. Platforma Pegaz Uniwersytetu Jagiellońskiego zapewnia dostęp do materiałów edukacyjnych, informacji o organizacji studiów i ogłoszeń. Umożliwia także komunikację studentów oraz nauczycieli.

Materiały dydaktyczne podzielone są na moduły udostępniane sukcesywnie poprzez platformę e-learningową. Zaliczenie modułu polega na wykonaniu określonych zadań i przesłaniu ich do oceny nauczycielowi. Zadania wykonywane są z wykorzystaniem oprogramowania ArcGIS, QGIS i Erdas Imagine.

Pięć razy w trakcie studiów organizowane są zajęcia w formie warsztatów stacjonarnych lub zdalnych.

I warsztaty – październik (16 godzin, stacjonarnie)
II warsztaty – grudzień (8 godzin, zdalnie)
III warsztaty – marzec (16 godzin, stacjonarnie)
IV warsztaty – maj (8 godzin, zdalnie)
V warsztaty – czerwiec (16 godzin, stacjonarnie)

Sprzęt i oprogramowanie

Uczestnik studiów powinien posiadać komputer z dostępem do Internetu.

W ramach studiów udostępniane są roczne licencje oprogramowania komercyjnego:

  • ArcGIS wraz z rozszerzeniami (ESRI)
  • Erdas Imagine

Do pracy w tych dwóch programach niezbędne jest wykorzystanie komputera o następującej mocno rekomendowanej konfiguracji:

  • procesor 4 rdzeniowy (zalecane więcej rdzeni),
  • 16 GB pamięci RAM (zalecane więcej pamięci),
  • 64-bitowy system operacyjny: Windows 11 lub Windows 10 (programy ArcGIS i Erdas Imagine nie działają na systemie Linux i Mac OS),
  • oprogramowanie dodatkowe: zalecane MS Office (lub Open Office), Adobe Reader oraz program do generowania dokumentów PDF.